מרוצי סוסים ו-The Preakness Stakes

מרוצי סוסים הם אחד מענפי הספורט הוותיקים בעולם. זה היה חלק מהתרבות האנושית מאז ימי קדם וממשיך להיות ספורט צופים פופולרי כיום. ה-Preakness Stakes הוא התכשיט השני של הכתר המשולש של מירוצי גזע, והוא אחד המירוצים הצפויים והמרגשים ביותר בארצות הברית. מדי שנה, מיליוני צופים יוצאים לראות את ה-Throughbreds הטובים ביותר מתחרים על תואר Preakness Stakes הנחשק. מהאווירה המרגשת ועד לסוסים המלכותיים, ה-Preakness Stakes הוא אירוע שאי אפשר לפספס. זוהי מסורת עתיקת יומין החוגגת את היופי והחן של הסוס, כמו גם את המיומנות והאומץ של הג'וקי שלו.

סקירה כללית של מירוצי סוסים

מרוצי סוסים הם ספורט שראשיתו אלפי שנים. מאמינים שהוא פותח על ידי נוודים במדבר הערבי ושימש כדרך ליישב סכסוכים בין שבטים. הספורט התפשט בסופו של דבר והפך לספורט פופולרי בקרב תרבויות עתיקות כמו הרומאים, היוונים והסינים. מרוצי סוסים היו גם ספורט פופולרי בצפון אמריקה; שבטי האפאצ'י, צ'יפווה והסיו נהנו כולם למרוץ את סוסים כספורט. מרוצי סוסים היו אפילו בתקופת הקולוניאליזם בארצות הברית, והיה ספורט פופולרי בקרב המעמד הגבוה. מרוצי סוסים תמיד היו ספורט פופולרי בקרב הצופים, והוא משודר בטלוויזיה מאז שנות ה-30. בימינו, מרוצי סוסים גדלו לתעשייה של מיליארדי דולרים. ישנם סוגים רבים של מרוצי סוסים, כולל מרוצי גזע, מרוצי רתמות, מרוצי סוסים רבעיים, מרוצי סוסים, וכו'. ישנם גם ארגוני מרוצי סוסים רבים ברחבי העולם. אלה כוללים ארגונים כמו דרבי קנטאקי, גביע המגדלים וה-Preakness Stakes.

היסטוריה של The Preakness Stakes

The Preakness Stakes הוא אחד ממרוצי הסוסים המפורסמים ביותר במדינה והוא החלק השני של הכתר המשולש. זהו מרוץ הימורים בדרגה 1 עבור סוסים גזעיים בני שלוש ומתקיים מדי שנה במסלול המירוצים Pimlico בבולטימור, מרילנד. The Preakness Stakes הוא אחיו התאום של מרילנד דרבי. שני הגזעים הוצגו בערך באותו זמן בשנות ה-60 של המאה ה-19, ומאז מתנהלים יחדיו. ה-Preakness Stakes קרוי על שמו של סייח גזע בשם Preakness, שניצח במירוץ בשנת 1873. זהו אחד ממרוצי הסוסים הוותיקים במדינה והוא מאורגן על ידי מועדון הג'וקי של מרילנד מאז סוף המאה ה-18. ה-Preakness Stakes הוא מירוץ ייחודי מכיוון שהוא היחיד ממרוצי ה-Triple Crown שמתקיימים במסלול שונה מהדרבי של קנטאקי וה-Belmont Stakes. המירוץ נערך בשבת השלישית במאי והוא מפורסם בשל המשי השחור והזהב שלו. חווית יום המירוץ העשירה והזוהרת היא ללא תחרות בספורט והיא חובה לראות עבור כל חובב מרוצי סוסים.

קורס Preakness Stakes

מסלול Preakness Stakes נבנה בשנת 1891 וממוקם במסלול המירוצים Pimlico בבולטימור, מרילנד. אורך המסלול הוא קצת יותר מ-1 מייל, והוא פועל נגד כיוון השעון, כמו רוב קורסי מרוצי הסוסים האמריקאיים האחרים. מסלול Preakness Stakes נחשב לקצר מבין המסלולים של טריפל קראון וידוע בפניות המאתגרות שלו, הדוקות ודורשות דיוק מהג'וקים. מסלול Preakness Stakes ידוע ב"מירוץ על קצה האסון", שכן הסיבובים המאתגרים מאלצים את השחקנים לבצע תמרונים מסוכנים, כגון פריצה מאוחרת וקיצוץ עקבים. המסלול של Preakness Stakes אירח גימורים מרגשים רבים, כאשר הסיום הקרוב ביותר בהיסטוריה התרחש בשנת 2003, כאשר מונרכוס ניצח בהטפה. קורס Preakness Stakes ראה גם כמה רגעים בלתי נשכחים לאורך ההיסטוריה שלו, כולל מרוץ המשחקים בין Affirmed ו-Alydar ב-1979, שנבחר "המרוץ הגדול של המאה ה-20" על ידי ה- Daily Racing Form.

גביע Preakness Stakes

גביע Preakness Stakes הוא גביע כסף סטרלינג שהפך לאחד הפרסים המוכרים ביותר בספורט. הוא הוענק לראשונה בשנת 1873, שנה לאחר זכיית Preakness במירוץ. גביע Preakness Stakes המקורי מוצג במסלול המירוצים Pimlico, והעתק מוענק לזוכה במירוץ מדי שנה. גביע Preakness Stakes הוא בעל עיצוב ייחודי. הוא מעוצב כמו יהלום עם רצועת כסף גדולה סביב האמצע. החלק המרכזי של הגביע הוא רוכב רוכב על סוס, עם כרזה מעל הג'וקי עם הכיתוב "Preakness Stakes". שמו של הגביע ותאריך המרוץ חקוקים משני צידי הלהקה.

שדה הימור של Preakness

תחום Preakness Stakes הוא בדרך כלל חזק מאוד ותחרותי, מכיוון שהשלב השני של הכתר המשולש מושך אליו את הגזעים הצעירים הטובים ביותר במדינה. שדה Preakness Stakes מורכב בדרך כלל מ-12 סוסים, כאשר לשלושת המסיימים הראשונים מהדרבי של קנטאקי ניתנים דגשים אוטומטיים. את תשעת המקומות הנותרים ממלאים קשרים של בעלים שיש להם מספיק כסף לשלם את דמי הכניסה של 50,000$. לאחר מכן יש ארבעה מירוצי מוקדמות המובילים ל-Preakness Stakes, המעניקים לסוסים נוספים את ההזדמנות להתחרות במירוץ. סוסים שלא מסיימים בשלושת הראשונים בדרבי של קנטאקי מקבלים כניסה לשלב השני של הכתר המשולש. תחום Preakness Stakes מורכב בדרך כלל מסוסים מכל הגילאים, הגזעים והמשקלים השונים.

הארנק של Preakness Stakes

ארנק Preakness Stakes הוא הסכום הכולל של הכסף המוענק למנצח במירוץ. בשנת 2019, ארנק Preakness Stakes נקבע על 2,000,000 דולר. המנצח במירוץ מקבל 600,000$, המקום השני מקבל 200,000$, והמקום השלישי מקבל 100,000$. ה ארנק Preakness Stakes גדל משמעותית מאז תחילת המירוץ. בשנת 1896, ארנק Preakness Stakes היה רק $4,000, והזוכה קיבל רק $2,000. ארנק Preakness Stakes גדל מאז ומאז הגיע לסכום הנוכחי שלו. ארנק Preakness Stakes נקבע על סמך כמה כרטיסים נמכרים. ככל שיימכרו יותר כרטיסים, כך ארנק Preakness Stakes יהיה גבוה יותר.

הימורים על The Preakness Stakes

The Preakness Stakes הוא אחד ממרוצי הסוסים הכי גבוהים של השנה. עם זאת, זה יכול להיות גם אחד הרווחיים ביותר. ההימור על Preakness Stakes הוא ייחודי, מכיוון שהוא היחיד ממרוצי ה-Triple Crown שמתנהלים על מסלול שונה מהדרבי של קנטאקי וה-Belmont Stakes. זה מקשה עוד יותר על הניבוי, מכיוון שאין כל כך הרבה נתונים זמינים על סוסים אלה. עם זאת, זה גם הופך את ה-Preakness Stakes להימור הרבה יותר מסוכן, מכיוון שפחות סוסים מובטחים לסיים בשלושת הראשונים. עם זאת, ה-Preakness Stakes הוא מרוץ מרגש מאוד לצפייה והוא אחד ממרוצי הסוסים הצפויים ביותר של השנה. אם אתה מעוניין להמר על Preakness Stakes, הקפד לעשות את המחקר שלך ולמצוא ספר ספורט שיש לו את הסיכויים וההצעות הטובים ביותר.

מחלוקת Preakness Stakes

מחלוקת Preakness Stakes הייתה חלק מהמירוץ מאז תחילתו. המחלוקת בדרך כלל סובבת סביב מי ניצח במירוץ. מחלוקת Preakness Stakes התגברה ב-1979 כאשר מרוץ המשחקים בין Affirmed לאלידר היה צמוד להפליא. אלידר הוכרז במקור כמנצח, אך לאחר בדיקה מעמיקה, התגלה כי Affirmed חצה ראשון את קו הסיום. מחלוקת Preakness Stakes נמשכה כשהמירוץ שודר בטלוויזיה ב-2002 כאשר זווית הצילום הייתה כזו שהצופים לא יכלו לראות את קו הסיום. זה הוביל לכך שאנשים רבים דרשו לשדר מחדש את המירוץ. חלקם אף הרחיקו לכת ואמרו כי התוצאה הרשמית הייתה הונאה וכי הסוס הלא נכון ניצח במירוץ. אולם טענות אלו לא הוכחו.