מרוץ הסוסים של דרבי קנטקי

הדרבי של קנטאקי הוא אירוע איקוני בעולם מרוצי הסוסים והוא קיים מאז הפעלתו הראשונה בשנת 1875. זהו ללא ספק מרוץ הסוסים המפורסם ביותר בעולם, כאשר השבת הראשונה במאי היא יום חגיגה לספורט. זה מחזה שלא דומה לאף אחד אחר, עם עשרות אלפי מעריצים שיוצאים לעודד את הסוס והג'וקי האהובים עליהם. זהו אירוע מרגש שמושך את תשומת הלב של הצופים ברחבי העולם. המסלול מלא בהתרגשות כשהסוסים והג'וקים דוהרים זה בזה, דוחפים זה את זה לגבולותיהם. צלילי הקהל השואג, הפרסות הרועמות והריח של מסלול העפר, כולם יוצרים אווירה מחשמלת לחלוטין. הדרבי של קנטאקי הוא חוויה שאין כמותה, והיא כזו שכל חובב מרוצי סוסים צריך לחוות לפחות פעם אחת בחייו.

היסטוריה של הדרבי בקנטקי

הדרבי הראשון של קנטאקי נערך בצ'רצ'יל דאונס בלואיוויל, קנטקי ב-17 במאי 1875. מסלול המרוצים נפתח ב-27 באוקטובר 1874 על ידי קולונל מריווית'ר לואיס קלארק הבן ומאז המירוץ נערך שם. הדרבי הראשון של קנטאקי היה אירוע קטן מאוד עם 10,000 צופים בלבד והשתתפו בו ורק 15 סוסים מירוצי סוסים. הוא ניצח על ידי סוס בשם אריסטידס, שסיים את מירוץ המייל וחצי תוך 2 דקות ו-22 שניות. מאז, הדרבי של קנטאקי גדל להיות אחד ממרוצי הסוסים הפופולריים והמתוקשרים בעולם. המירוץ משודר מאז 1938, תחילה ברדיו, ואחר כך בטלוויזיה מאז 1952. הדרבי של קנטאקי חגג 150 שנה להיווסדו ב-2015, כאשר ניצח בו פרעה האמריקאית שהמשיכה לזכות בכתר המשולש ב-2015 וב-2016. באותן 150 שנים, הדרבי של קנטקי הוליד מספר מדהים של אלופים וסוסים אגדיים, כמו ה-Seabiscuit האגדי.

הכנות לפני המירוץ

הדרבי של קנטאקי הוא אחד ממרוצי הסוסים הבודדים שבהם אתה יכול להיות בטוח שכל תחום הסוסים הוא ברמה גבוהה. יש סכום משמעותי של כסף ויוקרה על כף המאזניים, ולכן כמעט כל הסוסים שעוברים למירוץ הגמר הם באיכות גבוהה מאוד. אתה תראה את הטובים שבטובים מתחרים במירוץ הזה, אז יש הרבה מה להיזהר בזמן שאתה עושה את ההכנות שלך לפני המירוץ.

שחקני המפתח שכדאי להיזהר מהם הם הסוסים שרצו בעבר בדרבי של קנטאקי. סוסים אלה הם בדרך כלל עקביים ויש להם רקורד חזק מאוד בדרבי של קנטאקי, כך שהם יכולים להיות נכס בעל ערך רב לצוות שלך.

חווית יום המירוץ

עשית את המחקר, הכנת את האסטרטגיה הטובה ביותר, ניתחת את הסוסים, וסרקתם את הקהל אחר בעלי הברית הטובים ביותר. כעת כל שעליכם לעשות הוא לשבת וליהנות מהמירוץ. זו החוויה שכולם מקווים לה, שכן כל חלק בדרבי של קנטקי מתאחד בצורה מושלמת ביום המירוץ.

האווירה חשמלית, כשכולם מחכים בציפייה שהסוסים יצאו רעמים מהשער. הסוסים יוצאים מהשער קצת יותר לאט מהרגיל, אבל עדיין במהירות גבוהה מאוד. 100 יארד הראשונים הם קריטיים, מכיוון שכאן אפשר לראות הרבה מהג'וקים מנסים להשיג עמדה. קצב המרוץ מהיר וזועם, כשהסוסים מנסים בכל כוחם להתנתק מהלהקה. המסלול בצ'רצ'יל דאונס רחב מאוד, כך שלא רואים התנגשויות בין הסוסים, אם כי ניתן להרגיש את הפרסות הרועמות באות במגע עם המסלול.

אסטרטגיות הימורים

המפתח לזכייה בכל מרוץ סוסים הוא למצוא סוס שיכול להתנתק מהלהקה ולצאת בקצב מבוקר. כמה מהסוסים הטובים ביותר הם אלה שממוקמים לכיוון החלק האחורי של הלהקה, מכיוון שהם בדרך כלל הסוסים היציבים והנשלטים ביותר. מציאת שילוב של שני הגורמים הללו היא הדרך הטובה ביותר לנצח בדרבי של קנטקי, ואלה רק חלק מהדברים שאתה צריך לחפש.

ישנן מספר אסטרטגיות שונות שבהן אתה יכול להשתמש בהימורים בדרבי של קנטקי, אך אחת האסטרטגיות הטובות ביותר היא לצאת עם הימור מנצח. זה אומר שאתה זוכה בהימור אם הסוס שלך מסיים במקום כלשהו בשלושת הראשונים של המירוץ. זוהי אסטרטגיה טובה מאוד מכיוון שאינך צריך לנחש את סדר הסיום המדויק, ויש לך סיכוי לזכות בהרבה כסף ללא קשר למקום שבו הסוס שלך מסיים במירוץ.

חגיגות לאחר המירוץ

הדרבי של קנטאקי הוא מירוץ שלא דומה לאף אחד אחר, והחגיגות שלאחר המרוץ מרגשות בדיוק כמו המירוץ עצמו. ברגע שהמרוץ מסתיים, המסלול מוצף באנשים הכי מרגשים ונמרצים. הדבר הראשון שקורה הוא שהמנצח מוכרז, ואז הג'וקים יוצאים לחייך, לנופף ולדבר עם המעריצים. לאחר מכן, הסוס יוצא לחגוג עם הג'וקי והמעריצים. הסוס נלקח מסביב לחלק החיצוני של המסלול, והג'וקי רוכב על הסוס, עוצר לצלם ולהחתים חתימות. לאחר הכרזת הזוכה בדרבי של קנטאקי, המאמן המנצח מובא למרכז המסלול, שם יש לו זר ענק של ורדים שנזרק לעברו על ידי "שורת המיליונרים".

זוכים מפורסמים

בין המספר הגבוה להפליא של הסוסים האגדיים שזכו בדרבי של קנטאקי, בולטים הבאים.

הפייבוריט הנוכחי לזכייה בדרבי של קנטאקי 2019 הוא Justify. הוא גדל בפלורידה לפני שנשלח לניו יורק כדי להיות מאומן על ידי צ'אד בראון. הדרבי הוא הניסיון הראשון של בראון לנצח במירוץ, ויש לו סיכוי טוב מאוד לעשות זאת מכיוון ש-Justify הוא סוס עקבי מאוד עם רקורד פנטסטי.

אמריקן פרעה - זכה בדרבי קנטאקי 2015 ו-2016, ולאחר מכן בכתר המשולש.

Seattle Slew - ניצחה בדרבי קנטאקי 1977.

מזכירות - זכה ב-1973 דרבי קנטאקי וזוכה לתואר "סוס המאה" על ידי איגוד מירוצי הגזע בשנת 2000.

היתרונות של השתתפות בדרבי של קנטאקי

ישנם יתרונות רבים של השתתפות בדרבי של קנטאקי, כולל העובדה שאתה זוכה לחוות את ההתרגשות של מירוץ סוסים חי. אין כמו שאגת ההמון ורעם הפרסות בזמן מירוץ הסוסים אחד נגד השני. יתרון נוסף של השתתפות בדרבי של קנטקי הוא שאתה זוכה לחוות את התרבות והמסורת הנהדרת של הספורט. הדרבי של קנטאקי משופע בהיסטוריה ומסורת עשירה, וההשתתפות במירוץ היא דרך נפלאה ללמוד עליו יותר. יתרון נוסף של השתתפות בדרבי של קנטקי הוא שאתה זוכה לפגוש אנשים רבים ושונים ולהכיר חברים חדשים. זהו ספורט שבו אוהדים מתכנסים וחוגגים משהו שהם מתלהבים ממנו, וזה הופך אותו לסביבה מאוד מסבירת פנים וחברתית.

טיפים למשתתפים בפעם הראשונה

אם זו הפעם הראשונה שאתה משתתף בדרבי של קנטאקי, יש כמה דברים שכדאי לזכור. ראשית, להתלבש כראוי. הדרבי של קנטאקי הוא אירוע מפואר במיוחד, אז כדאי להתלבש כראוי. לבשו חליפה יפה או טוקסידו, והקפידו ללבוש עניבה. ודא שאתה יודע איך ההימורים עובדים לפני שאתה הולך למסלול. חשוב לדעת איך ההימורים עובדים כדי שתוכל לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבור הכסף שלך. לבסוף, ודא שאתה מכיר את הסוסים. זה באמת מועיל לדעת אילו סוסים רצים ומה הרקורד וההיסטוריה שלהם. זוהי דרך מצוינת לעלות רגל על התחרות ולמצוא סוס חזק להמר עליו.