מרוץ ההימורים היוקרתי של בלמונט

מרוץ הסוסים בלמונט סטייקס הוא אחד מהאירועים השנתיים היוקרתיים והמרגשים ביותר בעולם מרוצי הסוסים. זהו השלב השלישי והאחרון של הכתר המשולש האמריקאי ומתקיים מדי יוני בפארק בלמונט באלמונט, ניו יורק. ה-Belmont Stakes מתקיים מאז 1867, מה שהופך אותו לעתיק ביותר מבין שלושת מירוצי טריפל קראון. זהו מבחן מפרך של 1.5 מייל של מהירות, סיבולת ונחישות וניצח על ידי כמה מהגזעים הגדולים בהיסטוריה. המרוץ האייקוני הזה ממשיך למשוך אלפי צופים מדי שנה והוא גולת הכותרת של עונת מירוצי הקיץ. ה-Belmont Stakes הוא אירוע מלא ברגעים מרגשים, גימורים דרמטיים ואלופים היסטוריים.

היסטוריה של בלמונט סטייקס

ה-Belmont Stakes הוא העתיק ביותר מבין שלוש הרגליים של הכתר המשולש האמריקאי. הוא הופיע בלוח השנה בשנת 1867 והופעל בתחילה בג'רום פארק בניו יורק. שתי הרגליים האחרות של הכתר המשולש הן הדרבי של קנטקי וה-Preakness Stakes. הדרבי של קנטאקי היה הראשון לרוץ ב-1875 וה-Preakness Stakes הוצג ב-1873. כל שלושת הגזעים נוצרו כדי לכבד את הסוס הגזעי, חיה אלגנטית ואצילית שגודלה בתחילה לרכיבה. הכתר המשולש פותח על מנת לזהות את הסוס הגזעי ההישגי ביותר באמריקה. סוסים שזוכים בכל שלוש הרגליים של הכתר המשולש מקבלים את אות המירוצים האולטימטיבי ומיד נכנסים להיכל התהילה של המירוצים. היו 13 סוסים לזכות בכתר המשולש מאז תחילתו ב-1920.

מיקום ומהלך של בלמונט סטייקס

ה-Belmont Stakes מתקיים בניו יורק מדי חודש יוני בבלמונט פארק באלמונט, ניו יורק. הוא נוהל במקור בג'רום פארק עד 1890, אך מאז נערך בפארק בלמונט מדי שנה. בלמונט פארק ממוקם על הגבול בין קווינס למחוז נסאו ונמצא כ-25 מיילים ממנהטן. מסלול המרוצים הוא מסלול עפר באורך 1.5 מייל והוא הארוך מבין שלושת מירוצי הטריפל קראון. מסלול המרוצים הוא בצורת אליפסה ובעל מתיחה עיקרית סוחפת המובילה לקו הסיום. ישנם שישה פרלונגים (1.3 מייל) במרוץ סוסים גזעי סטנדרטי. קו הסיום נמצא באותו קצה של המסלול כמו שערי הזינוק, והסוסים חייבים להשלים את המסלול האחרון בהתקפה. ל-Belmont Stakes יש שדה מלא של 12 סוסים, זהה לשני מרוצי הטריפל קראון האחרים. הזוכה נקבע על פי צילום קו הסיום. אם אף סוס לא ניצח בהפרש של אורך אחד לפחות, המירוץ מוכרז כ"חמה מתה" ואף סוס לא יזכה בניצחון.

סקירה כללית של הכתר המשולש האמריקאי

הכתר המשולש האמריקאי הוא הישג מרוצים לסוסים גזעיים המוענקים לסוס הראשון שזוכה בכל שלוש הרגליים של הכתר המשולש. שתי הרגליים האחרות של הכתר המשולש הן הדרבי של קנטקי וה-Preakness Stakes. ה-Belmont Stakes הוא השלב השלישי של הכתר המשולש ואחריו מגיע גביע המגדלים. הכתר המשולש מוענק לסוס הראשון שזוכה בשלושה מירוצים רצופים במסלולי מירוצים שונים. הדרבי של קנטאקי נערך בצ'רצ'יל דאונס בלואיוויל, קנטקי, והוא החלק הראשון של הכתר המשולש. ה-Preakness Stakes מתקיים במסלול המירוצים Pimlico בבולטימור, מרילנד, והוא החלק השני של הכתר המשולש. ה-Belmont Stakes מתקיים בבלמונט פארק באלמונט, ניו יורק, והוא השלב האחרון של הכתר המשולש.

סוסים וג'וקים מפורסמים של בלמונט סטייקס

היו סוסים מפורסמים רבים שזכו ב-Belmont Stakes בהיסטוריה הארוכה והמפוארת שלה. חלק מהסוסים הבולטים והמוצלחים כוללים Affirmed, Secretariat ו- Arrogate. Affirmed הוא אחד הסוסים המצליחים ביותר בהיסטוריה של טריפל קראון, לאחר שזכה ב-Belmont Stakes בשנת 1978. המזכירות מחזיקה בשיא ה-Belmont Stakes המהיר ביותר, לאחר שזכה במירוץ בזמן שובר שיא בשנת 1972, כאשר המירוץ נערך ב-1972. מרחק של 1 מייל. Arrogate זכה ב-Belmont Stakes ב-2017 במרחק של 1.5 מייל. כמה מהג'וקים הבולטים ביותר של בלמונט סטייקס כוללים את אדי ארקרו, ג'רי ביילי ווילי שומייקר. אדי ארקרו היה הג'וקי היחיד שזכה פעמיים בכתר המשולש ונכנס להיכל התהילה בשנת 1971. ג'רי ביילי זכה ב-Belmont Stakes 11 פעמים והוא הג'וקי היחיד שניצח במירוץ יותר מפעם אחת. ווילי שומייקר הוא ג'וקי שזכה ב-Belmont Stakes 5 פעמים ונכנס להיכל התהילה ב-2002.

כספי פרס בלמונט סטייקס

כספי הפרסים מוענקים לשלושת המסיימים הראשונים ב-Belmont Stakes ומחולקים בין בעלי הסוסים. הסוס הזוכה מקבל 40% מכספי הפרס ומוענקים לו 800,000$. מי שמסיים את המקום השני זוכה ב-300,000 דולר, והסוס שבמקום השלישי זוכה ב-100,000 דולר. יתרת כספי הפרסים מחולקים בין שאר המסיימים בסדר יורד. סכום כסף נכבד מהמר על ה-Belmont Stakes מדי שנה, וכספי הפרסים מחולקים בין אנשים רבים. סך הפרסים עבור המירוץ גדל בשנים האחרונות והיה 2.8 מיליון דולר בשנת 2018. סכום הפרסים במקום הראשון הוא הגבוה ביותר מבין מירוצי ה-Triple Crown והוא גדל בהתמדה מאז 2006 כאשר הוא עמד על 750,000 דולר.

צופים וסיקור טלוויזיה של בלמונט סטייקס

ה-Belmont Stakes מושך אלפי צופים מדי שנה והוא אחד מאירועי הספורט הפופולריים בעולם. למסלול המרוצים בבלמונט פארק יש קיבולת של 90,000 איש, ולעתים קרובות המארגנים נאלצים להרחיק אנשים בגלל מספר הצופים הרב. קהל גדול צפוי להשתתף ב-Belmont Stakes בשנת 2020 מכיוון שזהו השלב האחרון של הכתר המשולש. המירוץ משודר בשידור חי על ידי רוב הרשתות הגדולות, כולל ABC, NBC ו-ESPN. ה-Belmont Stakes הוא אחד ממרוצי הסוסים המלהיבים של השנה ובטוח שיהיה אירוע מרגש עבור הצופים. המרוץ צפוי להיות תחרות מעוררת תחרות חמה בין כמה מהגזעים הטובים ביותר של השנה. התחום צפוי לכלול מספר סוסים שכבר זכו במרוצים יוקרתיים אחרים.

פעילויות ואירועים לפני המירוץ

ה-Belmont Stakes הוא השלב האחרון של הכתר המשולש ומתקיים בניו יורק מאז 1890. המירוץ נערך בבלמונט פארק באלמונט, ניו יורק, שקיבולתו עומדת על 90,000. ה-Belmont Stakes מתקיים בשבת הראשונה של יוני בכל שנה ויש לו שדה כולל של 12 סוסים. המירוץ משודר בשידור חי על ידי רשתות גדולות, וקהל גדול צפוי להשתתף באירוע. ה-Belmont Stakes הוא המירוץ הראשון של עונת מירוצי הקיץ, ולכן הוא נערך בתחילת השנה כשמזג האוויר קריר יותר. המירוץ מתקיים בדרך כלל בשבת שחל בין השבת השלישית במאי לשבת השלישית ביוני. ל-Belmont Stakes קודמת סדרה של אירועים שנועדו לחגוג את הספורט ולבנות התרגשות לקראת השלב האחרון של הכתר המשולש.

חגיגות לאחר המירוץ

ה-Belmont Stakes הוא שיאו של הכתר המשולש והשלב האחרון של עונת המירוצים המרגשת. זהו המירוץ האחרון של השנה ומתקיים בדרך כלל בחודש יוני. המירוץ מושך אליו אלפי צופים מדי שנה והוא אחד מאירועי הספורט הפופולריים בעולם. ה-Belmont Stakes הוא אירוע מלא ברגעים מרגשים, גימורים דרמטיים וכמה מהגזעים המוצלחים ביותר בהיסטוריה. ה-Belmont Stakes הוא החלק האחרון של הכתר המשולש, הישג מרוצים לסוסים גזעיים המוענקים לסוס הראשון שזוכה בכל שלוש הרגליים של הכתר המשולש. שתי הרגליים האחרות של הכתר המשולש הן הדרבי של קנטקי וה-Preakness Stakes. ה-Belmont Stakes הוא השלב השלישי של הכתר המשולש ואחריו מגיע גביע המגדלים. הכתר המשולש מוענק לסוס הראשון שזוכה בשלושה מירוצים רצופים במסלולי מירוצים שונים.