הסנט לג'ר בדונקאסטר

מרוץ הסוסים של סנט לגר הוא אחד המרוצים הוותיקים, היוקרתיים והמרגשים בעולם. זהו מרוץ הסוסים הקלאסי הוותיק בעולם ומתקיים בדונקאסטר, אנגליה מדי שנה מאז 1776. המרוץ נערך על פני מרחק של 1 מייל, 6 פרלונגים ו-132 יארד, והוא האחרון מבין חמישה מירוצים קלאסיים בדירה הבריטית -עונת המרוצים. מדובר באירוע שמושך אלפי צופים מכל העולם והוא אחת הפעמים הבודדות בשנה שבהן סוסי המירוץ הטובים בעולם הולכים ראש בראש. המרוץ הוא אירוע מרכזי בלוח השנה הספורטיבי הבינלאומי, כאשר שמו של הזוכה נוסף לרשימת הכבוד המכובד. אלה שזכו במרוץ הסוסים של סנט לגר הפכו לכמה מהסוסים והרוכבים הגדולים בספורט, והמורשת שלו עדיין חיה מאוד היום.

סקירה כללית של מרוץ סוסים סנט לגר

מרוץ הסוסים של St Leger הוא האחרון מבין חמשת המירוצים הקלאסיים בעונת מירוצי השטוח הבריטיים. הוא נערך על פני מרחק של 1 מייל, 6 פרלונגים ו-132 יארד, והוא מתנהל ביום השלישי של מירוצי דונקסטר, המתקיימים מדי ספטמבר. המירוץ נקרא על שמו של קולונל בדימוס מדונקאסטר, אשר הוריש סכום כסף גדול לשמירה על המירוץ. לקולונל הייתה תשוקה לכל החיים למירוצי סוסים, וגזע סנט לגר נקרא על שמו כהוקרה על נדיבותו. כל המירוצים הקלאסיים הם יוקרתיים ביותר, אבל ה-St Leger הוא המפורסם ביותר, בשל ההיסטוריה הארוכה שלו. המירוץ הוא אירוע מרגש ביותר, ויש לו היסטוריה צבעונית, עם הרבה דמויות מפורסמות וידועות לשמצה שהופיעו בעבר. שמו של הזוכה מתווסף לאחר מכן לפנקס הכבוד המכובד, כדי לחיות בשמצה, והמירוץ עצמו הפך לאירוע מפורסם בלוח השנה הספורטיבי. זה מרוץ משמעותי, ומי שמנצח בו הולך והופך לכמה מהסוסים הגדולים בספורט. מרוץ סוסים סנט לגר הוא אחד האירועים הצפויים ביותר של השנה והוא אחד מאירועי הספורט הפופולריים בעולם.

היסטוריה ומקורות הגזע

מרוץ הסוסים סנט לגר הוא מרוץ הסוסים הקלאסי הוותיק בעולם והוא מתנהל מדי שנה מאז 1776. הוא נקרא על שמו של קולונל בדימוס מדונקאסטר, שהוריש סכום כסף גדול לשמירה על המירוץ, ולקולונל יש גזע הקרוי על שמו כהכרה בנדיבותו. המרוץ החל בשנת 1776 ומאז הוא רץ מדי שנה. זהו מרוץ קריטי והוא אחד האירועים המשמעותיים ביותר בלוח השנה של מרוצי הסוסים הבריטי. זה האחרון מבין חמשת המירוצים הקלאסיים בעונה הבריטית והוא מתנהל על פני מרחק של 1 מייל, 6 פרלונגים ו-132 יארד. St Leger מתקיים ביום השלישי של מירוצי דונקסטר ומושך אליו צופים מכל העולם, שבאים לראות את סוסי המרוצים הטובים בעולם הולכים ראש בראש. זהו אירוע שצפוי לו והוא אחד מאירועי הספורט הפופולריים ביותר של השנה. מרוץ הסוסים של St Leger ידוע כקלאסיקה של הנסיעות, מכיוון שהמרוץ פתוח לכל הסוסים בני ה-3, ללא קשר לצורתם הקודמת. זהו אחד המרוצים הבודדים בעולם בהם מותר לסוסים בני 3 להתחרות מול סוסים מבוגרים יותר, וזה מה שעושה אותו כל כך מיוחד. המירוץ חשוב מאוד, ויש לו היסטוריה ארוכה, עם דמויות מפורסמות וידועות לשמצה שהופיעו בעבר.

הקורס והמרחק

מרוץ הסוסים סנט לגר מתנהל על פני מרחק של 1 מייל, 6 פרלונגים ו-132 יארד, ומתקיים ביום השלישי של מירוצי דונקסטר, המתקיימים מדי ספטמבר. המירוץ מתנהל לאורך מסלול שאורכו 1 מייל ו-6 פרווים ומתקיים באותו מסלול כמו שאר המירוצים במרוצי דונקסטר. המרחק די ארוך, מה שאומר שהסוסים צריכים להיות בכושר גופני ובריאים כדי להתחרות. מסלול המרוצים רחב והוא מסלול מירוצים בריטי סטנדרטי. המסלול עשוי מאדמה טבעית והוא שטוח יחסית. מרוץ סנט לג'ר מתנהל על אותו מסלול כמו המרוצים האחרים במרוצי דונקסטר, כך שהסוסים צריכים להתמודד עם אותם תנאים. לכן, סוסים שמבצעים ביצועים טובים במרוץ סנט לגר הם בדרך כלל אלו שמבצעים ביצועים טובים גם במירוצי האחרים. St Leger הוא מרוץ מאתגר מאוד, בשל אורכו והעובדה שהסוסים דוהרים על אותו מסלול כמו המרוצים האחרים. לכן, סוסים נאלצים להתמודד עם הגזעים האחרים, כמו גם עם עייפותם, מכיוון שהם מרוצים למרחקים ארוכים. המסלול גם רחב למדי, מה שמקשה על הג'וקים לתמרן את הסוסים שלהם. המסלול הרחב אומר שהג'וקים צריכים לרכוב רחב יותר, מה שמקשה על השליטה על הסוסים שלהם, וייתכן שהם יצטרכו לעשות פניות רחבות יותר, מה שעלול להפוך את המירוץ לקשה יותר.

פורמט מירוץ

מרוץ הסוסים של St Leger הוא האחרון מבין חמשת המירוצים הקלאסיים בעונה הבריטית. זהו המפורסם ביותר, בשל ההיסטוריה הארוכה שלו, והוא אחד המירוצים הבודדים בעולם בהם מותר לסוסים בני 3 להתחרות מול סוסים מבוגרים. המירוץ הוא אירוע מאתגר ביותר, ובעל היסטוריה ססגונית, עם דמויות מפורסמות וידועות לשמצה רבות המופיעות בעברו. שמו של הזוכה מתווסף לאחר מכן לפנקס הכבוד המכובד, כדי לחיות בלשון הרע. סנט לגר הוא אירוע מרגש ביותר, ויש לו היסטוריה צבעונית, עם דמויות מפורסמות וידועות לשמצה שהופיעו בעבר. המירוץ פתוח לכל בני גזע בני 3, ללא קשר לצורתם הקודמת, וזה מה שעושה אותו כל כך מיוחד. זהו אחד המרוצים הבודדים בעולם בו מותר לסוסים בני 3 להתחרות מול סוסים מבוגרים יותר. ה-St Leger הוא מרוץ מאתגר מאוד, בשל אורכו והעובדה שהסוסים מרוצים על אותו מסלול כמו המרוצים האחרים. המירוץ נערך ביום השלישי של מירוצי דונקסטר והוא מתנהל לאורך מסלול שאורכו 1 מייל ו-6 פרווים ומתנהל לאורך מסלול שאורכו 1 מייל ו-6 פרקים.

סוסים וג'וקים מפורסמים

היו הרבה סוסים וג'וקים מפורסמים שהתחרו במרוץ הסוסים של סנט לגר במהלך השנים. כמה מהבולטים ביותר כוללים את Man O'War ב-1919, שניצח ב-30 אורכים, קרלינג ב-1947, עליו רכב ארתור וויטאקר הגדול, ופרנקל ב-2011, עליו רכב פאט סמולן הגדול. הניצחון של פרנקל במירוץ היה רגע התבגרות עבורו, והוא הפך לשם דבר לאחר זכייתו. היו סוסים רבים אחרים שזכו בסנט לגר, ואלה שזכו בו יותר מפעם אחת הפכו לכמה מהסוסים המפורסמים ביותר בספורט. ה-St Leger הוא מרוץ מאתגר מאוד, בשל אורכו והעובדה שהסוסים מרוצים על אותו מסלול כמו המרוצים האחרים. לכן, סוסים נאלצים להתמודד עם הגזעים האחרים, כמו גם עם עייפותם, מכיוון שהם מרוצים למרחקים ארוכים.