המירוץ הלאומי של איינטרי

ה-Aintree Grand National הוא אחד ממרוצי הסוסים האייקוניים והמרגשים בעולם. המירוץ מתקיים מדי שנה במסלול המירוצים איינטרי בליברפול מאז 1839, המרוץ משופע בהיסטוריה הבריטית ונודע בקפיצות המרגשות ובמסלול המתיש שלו. צופים מגיעים מכל רחבי העולם כדי לחזות בדרמה המתפתחת כשהג'וקים והסוסים יוצאים למסלול האדיר של 4 קילומטרים. לא רק שהמירוץ עצמו הוא מחזה מלא אדרנלין, אלא שהאווירה שאופפת אותו היא ללא תחרות; האירוע מושך בדרך כלל למעלה מ-150,000 אנשים ויוצר חוויה בלתי נשכחת לכל המעורבים. עבור אוהדי מרוצי סוסים, ה-Aintree Grand National הוא אירוע חובה וכזה שבטוח יישאר בנפש הבריטית הקולקטיבית עוד שנים רבות.

סקירה כללית של המירוץ הלאומי של איינטרי

ה-Aintree Grand National הוא אחד ממרוצי הסוסים המפורסמים בעולם, הנערכים מדי שנה בתחילת אפריל במסלול המירוצים איינטרי בליברפול. הוא ספוג בהיסטוריה הבריטית ונודע בקפיצות המרגשות ובמסלול המתיש שלו, אשר השתנה מספר רב של פעמים במהלך השנים כדי להקשות עוד יותר. צופים מגיעים מכל רחבי העולם כדי לחזות בדרמה המתפתחת כשהג'וקים והסוסים יוצאים למסלול האדיר של 4 קילומטרים, שהפך למאתגר יותר ויותר עם השנים, ככל שבוצעו תוספות למסלול. לא רק שהמירוץ עצמו הוא מחזה מלא אדרנלין, אלא שהאווירה שאופפת אותו היא ללא תחרות; האירוע מושך בדרך כלל למעלה מ-150,000 אנשים ויוצר חוויה בלתי נשכחת לכל המעורבים. עבור אוהדי מרוצי סוסים, ה-Aintree Grand National הוא אירוע חובה וכזה שבטוח יישאר בנפש הבריטית הקולקטיבית עוד שנים רבות.

היסטוריה של המירוץ הלאומי של איינטרי

ה-Aintree Grand National מתקיים מדי שנה במסלול המירוצים איינטרי בליברפול מאז 1839, אז זכה בו סוס בשם ארצ'ר. המירוץ נערך מאז מדי שנה, למעט שתי מלחמות העולם, אז בוטלו המרוצים בבריטניה. בימיו הראשונים של האירוע לא היה מסלול מוגדר, כאשר המסלול משתנה משנה לשנה והוחלט על ידי בעל מסלול המרוצים. המסלול הראשון היה 1 מייל ו-4 פרווים, והפרס על הזכייה היה גביע קטן וסכום צנוע של מזומן. המירוץ נמשך במקור על פני 2 מיילים אך צומצם ל-1 מייל בשנת 1879 מכיוון שמספר הנרשמים גדל מדי לאורך המסלול הזה. הגראנד נשיונל נשלט על ידי ההרבעה המפורסמת של קליב היל במשך שנים רבות, אך לבסוף הגיע לבעלותו של לורד ג'ורג' בנטינק, שהכניס כמה שינויים משמעותיים למירוץ. בשנות ה-50, היו 16 גדרות על המסלול, והמרחק הוגדל ל-2 מיילים בשנת 1856. השדה צומצם גם ל-16 רצים, עם תוספת של מרוץ מוקדמות, הניסוי הלאומי הגדול, בשנת 1876. בנטינק גם הביא את המירוץ למסלול המירוצים איינטרי, לאחר שנערך בעבר במסלול מלינג רואד הסמוך. המירוץ היה קשה לשמצה מאז שהשינויים האלה הוצגו; מאז הקמתה, 18 סוסים מתו בגראנד נשיונל, כאשר ההרוג הראשון התרחש ב-1869.

מסלול ומכשולים של המירוץ הלאומי איינטרי גרנד

המסלול של ה-Aintree Grand National השתנה פעמים רבות במהלך השנים, עם הוספת מכשולים חדשים והסרה של אחרים. הגדר המפורסמת ביותר היא בכר בכר, הניצבת כ-35 מטרים מקו הסיום. זו הנקודה בה נפלו סוסים רבים בעבר, והיא אחד הקטעים הקשים במסלול. רוב הגדרות הן מכשולי ציד לאומיים בסגנון מסורתי, כשההבדל היחיד הוא שיש יותר מהם, והם הרבה יותר קרובים זה לזה ממסלולי ציד לאומיים אחרים. המסלול הוא באורך 4 קילומטרים, עם 16 גדרות בסך הכל שעל הסוסים לקפוץ. הגדר הראשונה היא פניית התעלה, שאחריה מגיעה פניית הרכבת ואז שוב פניית התעלה הידועה לשמצה. ה-Canal Turn היא אחת מהגדרות הקשות ביותר, מכיוון שהסוסים צריכים לקפוץ עליה פעמיים, ושם צפויים ליפול רצים רבים. לאחר מכן השדה קופץ יחד את גדרות 5 ו-7, ואחריהן קפיצת המים והגדר ה-10. לאחר מכן השדה קופץ על גדרות 11 ו-12, ואחריו גדרות 13 ו-14 ביחד. גדרות ה-15, ה-16 וה-17 הן מערך המשוכות האחרון שעל הרצים לקפוץ לפני שהם מגיעים לגדר הסופית, המפורסם שבהם הוא בכר בכר. לאחר מכן הרצים מסיימים את המרוץ בקפיצה על הגדר ה-18 והאחרונה, גדר הכיסא.

סוסים וג'וקים מפורסמים שהשתתפו במירוץ הגרנד הלאומי איינטרי

היו כמה סוסים אגדיים באמת שהשתתפו ב-Aintree Grand National, כשחלקם אפילו ניצחו במירוץ פעמיים. הסוס המוצלח ביותר בתולדות המירוץ הוא The Tosser, שזכה ב-2 Grand Nationals בשנים 1901 ו- 1904. ה-Tosser אומן על ידי ג'ק אור האגדי ולעתים קרובות נחשב לאחד מזוכי הגראנד נשיונל הטובים בהיסטוריה. כל השנים האלה לאחר מכן, הסוס עדיין זכור, כששמו משמש כמונח שפתוח על ידי פרשני ספורט בריטיים כמילה נרדפת למשהו בלתי צפוי או בלתי צפוי. סוסים בולטים נוספים שהשתתפו ב-Aintree Grand National כוללים את לורד ג'ילן, שניצח במירוץ בשנת 1900, וחבר, שזכה ב-1928. כמה רוכבים בולטים השתתפו גם במירוץ, כולל AP Rowley, שניצחה המירוץ ב-1909, וסטיב הארדינג, שניצח ב-1990.

האווירה של המירוץ הלאומי של איינטרי

פשוט אי אפשר לתאר את האווירה ב-Aintree Grand National. יש תחושה של התרגשות וציפייה באוויר, ו ההתרגשות רק גוברת ככל שהמירוץ מתקרב. המירוץ עצמו הוא מחזה מותח שלא נשכח בקלות, אבל האווירה לקראת האירוע היא מה שבאמת מייחד את הגרנד נשיונל. יש תחושה אמיתית של קהילה בקרב האנשים שמבקרים ב-Aintree Grand National, וכולם מוכנים לעזור לסוסים להצליח או לקוות שהם ייכשלו, בהתאם לתחומי העניין שלהם. הרעש שנוצר על ידי אלפי האנשים שנוכחים מספיק כדי לטרוף את החלונות, והרעש רק מתגבר ככל שהמירוץ מתקרב. האווירה ב-Aintree Grand National אינה דומה לשום דבר אחר בעולם והיא משהו שחייבים לחוות כדי לקבל הערכה מלאה.

השפעות המירוץ הלאומי איינטרי על החברה הבריטית

ה-Aintree Grand National הפך עם השנים לשם נרדף לספורט ולתרבות הבריטית, וניתן להרגיש את השפעתו בכל הארץ. זהו אחד המרוצים הנצפים ביותר בבריטניה והוא מרוץ הסוסים הנצפה ביותר בעולם מחוץ לארה"ב. ב-2018, המירוץ נצפה על ידי למעלה מ-10 מיליון אנשים בבריטניה והוא אחד האירועים הבודדים שיכולים להתחרות בפופולריות של גמר הגביע האנגלי או ווימבלדון. ה-Aintree Grand National גם נותן תעסוקה לאנשים רבים בבריטניה, הן מבחינת המירוץ עצמו והן מבחינת התיירות שהוא מביא למדינה. הגרנד נשיונל הוא אחד מיעדי התיירות הפופולריים ביותר בבריטניה, ומספר המשתתפים במירוץ צפוי לעלות הודות לעסקת השידור החדשה שלו עם ערוץ 4. אנשים רבים מבקרים באזור עבור הגרנד נשיונל מדי שנה, ו המרוץ הוא מרכיב חשוב בתיירות בצפון מערב. ל-Grand National יש גם השפעה משמעותית על תעשיית הספורט הרחבה יותר, כאשר מותגים וחברות ספורט רבות מקווים להשתמש במירוץ כדרך להגיע לקהל רחב יותר.

טיפים להימורים במירוץ ה-Aintree Grand National

זה יכול להיות קשה לחזות את התוצאה של ה-Aintree Grand National, עם הרבה גורמים שונים שמשתלבים והופכים את המירוץ להגרלה במובנים רבים. ישנן שיטות רבות ושונות לחזות את התוצאה של הגרנד נשיונל, אך חשוב לנסות ולהימנע מכל הטיות או דעות קדומות בעת ביצוע כך. חשוב להסתכל על כמה שיותר גורמים בעת חיזוי תוצאת המירוץ, כגון חווית השחקן, מזג האוויר ותנאי המסלול.