דרבי האפסום הבריטי האייקוני

הדרבי של אפסום הוא אחד האירועים האיקוניים והמרגשים ביותר בעולם מרוצי הסוסים. דרבי אפסום, חלק מהכתר המשולש, הוא אירוע מצופה מאוד, שמושך אליו צופים ממרחקים. מאז הקמתו בשנת 1780, הוא היה חלק בלוח השנה הספורט הבריטי וממשיך להיות אחד מאירועי הספורט הנצפים והמפורסמים ביותר של השנה. המירוץ נערך בשבת הראשונה של יוני בכל שנה במסלול המירוצים Epsom בסארי, אנגליה, וכולל כמה מהגזעים הטובים ביותר בני שלוש מרחבי העולם. האווירה ביום חשמלית, כשהקהל מעודד את הסוסים האהובים עליהם כשהם דוהרים מסביב למסלול. האווירה, היוקרה וההיסטוריה של הדרבי הופכים אותו לחוויה ייחודית באמת לכל המעורבים.

היסטוריה של דרבי אפסום

הדרבי של אפסום הוא אחד ממרוצי הסוסים המפורסמים בעולם ואחד משלושת התכשיטים שבכתר מרוצי הסוסים הבריטיים, האחרים הם הגראנד נשיונל וגביע הזהב של צ'לטנהאם. בעוד שהגראנד נשיונל הוא מבחן של סיבולת ואומץ, הדרבי של אפסום הוא מבחן של מהירות וסיבולת. ההיסטוריה של הדרבי באפסום מתחילה בשנת 1780, כאשר לקולונל הרווי סמית'-אדוארדס, קצין צבאי בדימוס, היה החזון להחיות את הדרבי אפסום. בתמיכתו של הנסיך מוויילס, המלך לעתיד ג'ורג' הרביעי, התנהל הדרבי הראשון של אפסום ומאז הוא חלק בלוח השנה הספורט הבריטי. בתור אחד ממרוצי הסוסים המפורסמים ביותר בעולם, הדרבי של אפסום מושך אליו כמה מהגזעים הטובים ביותר בני שלוש מרחבי העולם. שדה של 20 סוסים מנהל את הדרבי, כאשר הסוסים לובשים את הצבעים המסורתיים של ארגמן וירוק, המייצגים את אנגליה, וחיל הים והצהוב, המייצגים את הצבע המלכותי של סקוטלנד. הדרבי נמשך על פני קילומטר וחצי בשבת הראשונה של יוני בכל שנה והוא החלק הראשון של הכתר המשולש, כאשר שתי הרגליים האחרות הן 2,000 גינאה וסנט לגר.

הכנה לדרבי אפסום

הסוסים שרצים בדרבי הם בדרך כלל גזעים בני שלוש. המירוץ נמשך על פני קילומטר וחצי, והסוסים צפויים להתבגר במלואו עד שיגיעו לגיל שלוש כדי לתת להם יתרון על הסוסים הצעירים. עד שהדרבי מתקיים, הגזעים התאמנו במשך כתשעה חודשים. הם עברו אימונים קפדניים, לעתים קרובות עם אימונים מוקדם בבוקר ובערב ושילוב של דהירות מהירות ואיטיות, כדי לבנות את הכושר והכושר שלהם. בשלבים האחרונים של הכנתם, צפויים הסוסים לרוץ על מסלול אפסום, שאורכו כחמישה פרווים (1100 מ').

סקירה כללית של קורס אפסום דרבי

הקורס באפסום עבר שינויים רבים מאז 1780, אך הוא עדיין נחשב לאחד הקורסים הטובים והמרגשים בעולם. זהו מסלול עפר ישר ביד שמאל עם תנועה קלה מאוד. המרחק הוא קילומטר וחצי, שהוא המרחק הסטנדרטי לכל מירוצים של בריטיש קלאסיק. תחילת המרוץ היא בקצה השמאלי של המסלול, כאשר קו הסיום בקצה הימני.

עובדות מעניינות על הדרבי של אפסום

- הדרבי האפסום המפורסם ביותר הוא זה שקרה ב-1879, כשליה בשם Blinkers ניצחה במירוץ.

- מרווח הניצחון הגדול ביותר בדרבי אפסום נרשם בשנת 1887 כאשר סלסיפיי ניצחה ב-16 אורכים.

- זמן הניצחון הממוצע של דרבי אפסום מאז 1951 הוא 2 דקות ו-31 שניות.

איך לצפות בדרבי של אפסום

המקום הטוב ביותר לצפות בדרבי הוא באפסום עצמו. האווירה ביום חשמלית, כשהקהל מעודד את האהובים עליהם וקול פרסות הסוסים החובטות במסלול העפר. המירוץ מוצג בשידור חי בטלוויזיה וניתן לצפות בו גם באינטרנט. אם אתה במקרה בלונדון, אתה יכול גם לצפות בדרבי המתנהל ב-Curragh במחוז קילדר, אירלנד, באותו זמן.

הימורים על דרבי אפסום

אם יתמזל מזלכם לקבל כרטיסים לדרבי, אז תוכלו לחוות את כל ההתרגשות והצבע של אירוע הספורט האייקוני הזה. אם אינך יכול ללכת לדרבי, אל תדאג, אתה עדיין יכול להיות מעורב על ידי הימור על איזה סוס ינצח במירוץ. חברות הימורים מקוונות ולא מקוונות רבות מאפשרות לך להמר על הדרבי. אתה יכול גם להמר ביום המירוץ אצל סוכני ההימורים וגם באינטרנט.

מה ללבוש לדרבי של אפסום

אם יש לך מזל מספיק כדי להשתתף בדרבי, אז תצטרך להתלבש כדי להרשים. גברים צפויים ללבוש חליפה כהה ועניבה, כאשר נשים מתלבשות בשמלת קוקטייל או חצאית עם חולצה. אם אתה משתתף בדרבי כצופה, אז אתה לא בהכרח צריך להתלבש בחליפה או בשמלת קוקטייל. עם זאת, עליך להתלבש בצורה חכמה ובנוחות.

הזוכים הבולטים באפסום דרבי

היו הרבה זוכים בולטים בדרבי של אפסום במהלך השנים. כמה מהזוכים המפורסמים ביותר של המירוץ כוללים:

- סר ארצ'יבלד - הדרבי הראשון של אפסום התנהל בשנת 1780 וניצח על ידי סר ארצ'יבלד.

- בלנהיים - בשנת 1810, בלנהיים ניצח במירוץ וקבע שיא חדש של זכייה ב-15 אורכים.

- דונקסטר - דונקסטר ניצח במרוץ בשנת 1844, למרות שהיה רחוק מלהיות מועדף. זה היה הניצחון הקרוב ביותר בהיסטוריה של המירוץ.

חגיגות דרבי אפסום

אם יתמזל מזלכם להשתתף בדרבי של אפסום, אז תקבל פינוק אמיתי. החגיגות כוללות לבישת שמלות מפוארות, שתיית שמפניה, אכילת תותים ושמנת וצפייה במירוץ הסוסים המפורסם ביותר בעולם.